تماس با ما
اطلاعات
Button Language English
Padexacin copy-min
قطره چشمی توبرامایسین+دگزامتازون

پادکساســـین

  • درمان یا جلوگیری از عفونت چشم
  • کاهش تورم چشمی
  • اطلاعات کاربردی
  • دستور مصرف

قطره چشمی توبرامایسین و دگزامتازون TobraDex، برای درمان یا جلوگیری از عفونت چشم استفاده می شود. این قطره شامل دو دارو است. توبرامایسین متعلق به دسته ای از داروها به نام آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید است که با توقف رشد باکتری ها کار می کند و دگزامتازون که به دسته داروهایی به نام کورتیکواستروئیدها تعلق دارد و با کاهش تورم کار می کند. این دارو فقط عفونت های باکتریایی چشم را درمان و پیشگیری می کند و برای انواع دیگر عفونت چشم کارساز نیست. استفاده غیر ضروری یا استفاده بیش از حد از هر آنتی بیوتیک می تواند منجر به کاهش اثر آن شود.

برای استفاده از قطره های چشمی، ابتدا دستان خود را بشویید. برای جلوگیری از آلودگی، نوک قطره چکان را لمس نکنید و اجازه ندهید چشم یا هر سطح دیگری را لمس کند. قبل از هر دوز، بطری را به خوبی تکان دهید.

اگر از نوع دیگری از داروهای چشم (مثلا قطره یا پماد) استفاده می کنید، حداقل 5 تا 10 دقیقه قبل از استفاده از داروهای دیگر صبر کنید. از قطره های چشمی قبل از پمادهای چشمی استفاده کنید تا قطره های چشمی به چشم وارد شوند.

به طور منظم از این دارو استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. به یاد داشته باشید که هر روز در ساعت های مشابه از آن استفاده کنید. استفاده از این دارو را تا چند روز پس از بهبودی ادامه دهید، حتی اگر علائم پس از چند روز از بین بروند. قطع سریع دارو ممکن است به رشد مجدد باکتری ها کمک کند، که ممکن است منجر به عود عفونت شود.

این قطره عوارض جانبی جدی ندارند اما استفاده از این دارو برای دوره های طولانی مدت و مکرر ممکن است منجر به عفونت قارچی چشم شود و خطر سایر مشکلات چشم (به عنوان مثال گلوکوم، آب مروارید) را افزایش دهد. اگر دوز مصرفی را فراموش کردید، به محض یادآوری از آن استفاده کنید. اگر نزدیک زمان دوز بعدی است، از دوز فراموش شده صرف نظر کنید. از دوز بعدی خود در زمان معین استفاده کنید.

طبق دستور پزشک

نظر بدهید