تماس با ما
اطلاعات
Button Language English
carnitab copy-min
مکمل کارنی تب

ال-کارنیتین

  • افزایش سطح انرژی و متابولیسم
  • کمک به چربی سوزی در ورزشکاران
  • افزایش سوخت ساز سلول جهت تولید انرژی بیشتر
  • اطلاعات کاربردی
  • دستور مصرف

ال کارنیتین ترکیبی از دو اسید آمینه لیزین و متیونین است. ال کارنتین به عنوان یک ترکیب شبه آمینو اسیدی و شبه ویتامینی در نظر می شود. بنابراین ال کارنیتین پروتئین نیست.

استفاده از ال کارنیتین در افراد ورزشکار برای کمک به ارتقاء عملکرد ورزشی، کاهش درد عضلانی ناشی از تمرینات شدید، چربی سوزی در دوره کات، بازسازی سریع تر عضلات و تامین انرژی حین تمرینات ورزشی رایج می‌باشد.

ال کارنیتین در بهبود برخی از شرایط در ایدز (HIV)، ناباروری مردان، بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2، بیماری کلیوی مرحله نهایی و همودیالیز همچنین کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل در افراد مسن و بهبود خستگی مرتبط با سرطان و شیمی درمانی می تواند تحت نظر پزشک تجویز شود.

افراد می توانند ال کارنیتین را در موارد ابتلا به کمبود ال کارنتین با تشخیص پزشک دریافت نمایند.

دو نوع کمبود کارنیتین وجود دارد. کمبود اولیه کارنیتین یک اختلال ژنتیکی در سیستم انتقال دهنده کارنتین سلولی است که اکثرا تا 5 سالگی با علائم کاردیومیوپاتی، ضعف عضلانی اسکلتی و هایپوگلایسمی بروز داده می شود.

کمبود کارنتین ثانویه ممکن است به علت برخی اختلالات مانند نارسایی مزمن کلیه یا تحت شرایط خاصی مانند مصرف آنتی بیوتیک های خاص که جذب کارنیتین را کاهش یا دفع آن را افزایش می دهد، رخ دهد.

طبق دستور پزشک

نظر بدهید