تماس با ما
اطلاعات
Button Language English
L-argida copy-min
مکمل ال-آرژیدا

ال-آرژنین

  • افزایش سطح انرژی و متابولیسم
  • کمک به افزایش استقامت در ورزشکاران
  • موثر در بهبود انزال زودرس
  • اطلاعات کاربردی
  • دستور مصرف

کاربردهای قرص آرژنین زیاد است و در موارد مختلفی ممکن است تجویز گردد. ال آرژنین به دلیل نقشی که در تولید پروتئین و اکسید نیتریک دارد، مزایای بالقوه‌ای را ارائه می‌دهد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم. البته باید بدانید که این مزایا لزوما راه درمانی نیستند و نباید تنها به آن‌ها متکی باشید.

بدنسازی

تحقیقات نشان می دهد که مکمل آرژنین می تواند ظرفیت هوازی و بی هوازی شما را افزایش دهد. این به این دلیل است که آرژنین اکسید نیتریک تولید می‌‌کند که رگ های خونی شما را شل می کند و در نتیجه جریان خون سالم را تشویق می‌کند. در نهایت، با خرید مکمل بدنسازی ال آرژنیین و مصرف آن می‌توانید در طول تمرینات با شدت متوسط، سخت‌تر و طولانی‌تر تمرین کنید و راحت‌تر به اندام ایده‌ال خود برسید.

تغذیه درمانی

مصرف ال-آرژنین در ترکیب با اسید چرب امگا 3 و نوکلئوتیدها برای کاهش زمان بهبودی، محافظت در برابر عفونت و بهبود زخم پس از جراحی مفید ثابت شده‌ است.

سلامت قلب و عروق

در مورد مسایل قلبی نقش ال آرژنین چیست؟ از آن جایی که ال آرژنین می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و از اندازه و سلامت رگ‌های خونی حمایت کند، می‌توان نتیجه گرفت که برای سلامت قلب و عروق نیز مفید واقع می‌شود و می‌تواند به تسکین ناراحتی های گاه به گاه کمک کند.

تنظیم فشار و قند خون

اگر از قبل فشار خون سالمی دارید، مکمل ال آرژنین می‌تواند به شما در حفظ آن کمک کند و به ارتقای عملکرد اندوتلیال سالم و عروق ادامه دهد. مطالعات پیش بالینی نشان می‌دهد که به خصوص اگر به نمک حساس هستید، مکمل آرژنین می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد. ال آرژنین همچنین به متابولیسم مناسب گلوکز کمک می‌کند و بدن راحت‌تر از قند به عنوان منبع سوخت خود بهره می‌برد.

عملکرد کلیه

ممکن است زیاد به کلیه‌های خود فکر نکنید، اما باید بدانید این اندام مهم است و تغذیه مناسب می‌تواند تفاوت ایجاد کند. مطالعات پیش بالینی نشان داده است که مکمل ال-آرژنین می‌تواند در عملکرد کلیه موثر واقع شود و حتی می‌تواند مانع التهاب و سنگ کلیه شود.

اختلال در نعوظ

ال آرژنین اکسید نیتریک را تقویت می‌کند و به نوبه خود عضلات اطراف رگ‌های خونی تامین کننده آلت تناسلی را شل می‌کند. در نتیجه، رگ‌های خونی آلت تناسلی منبسط می‌شوند و جریان خون را افزایش می‌دهند. همین هم سبب شده از این ماده برای مشکلات اختلال در نعوظ در آقایان نیز استفاده شود. تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که سطح هر دو آمینو اسید ال آرژنین و ال سیترولین در مردان مبتلا به اختلال نعوظ، کمتر از افراد عادی است.

تولید آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان‌ها از سلول های شما در برابر استرس ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند و برای هر رژیم ضد پیری نیز ضروری هستند. مکمل آرژنین می‌تواند تولید گلوتاتیون را تحریک کند، که یکی از آنتی اکسیدان‌های اولیه بدن شما است (و همچنین به عنوان مکمل موجود است). به علاوه سطوح کافی آرژنین در بدن شما با حفظ سلامت و عملکرد کامل سلول‌های ایمنی، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند.

سلامت سیستم عصبی

نحوه تفکر و رفتار شما ارتباط زیادی با پروتئینی به نام وازوپرسین دارد که شامل آرژنین در ترکیب آن است. وازوپرسین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی در مغز عمل می‌کند، بنابراین ال-آرژنین علاوه بر تقویت عملکرد شناختی سالم، می‌تواند به محافظت از مغز در برابر استرس اکسیداتیو نیز کمک کند.

طبق دستور پزشک

نظر بدهید